Washington Focuses on Twitter’s Security Issues zamiast Bitcoin w następstwie największego hack’a w historii platformy.

Washington Focuses on Twitter’s Security Issues zamiast Bitcoin w następstwie największego hack’a w historii platformy.

Waszyngton obawia się o zakres włamania oraz o to, czy bezpośrednie wiadomości użytkowników zostały naruszone, czy też nie.
Prawodawcy obwiniają głównie Twittera i wzywają do przeprowadzenia dokładnego dochodzenia w sprawie naruszenia bezpieczeństwa i szybkiego naprawienia sytuacji.
Reputacja Bitcoina pozostaje w większości nietknięta przez związek z hakerem.
W rzeczywistości, hack rzucił światło na jedną z głównych słabości systemów scentralizowanych
W dniu 15 lipca donieśliśmy o masowym włamaniu się do głośnych kont Twittera, które zostały wykorzystane do promowania fałszywego oszustwa Bitcoin giveaway. Chociaż większość ustawodawców amerykańskich nie bardzo lubi kryptokwoty, w następstwie hack Washington skoncentrował się na kwestiach bezpieczeństwa Twittera, a nie krytykować Bitcoin za jego rolę w oszustwie.

Prawodawcy zaniepokojeni zasięgiem hakowania
Podczas gdy sam Waszyngton i prezydent USA Donald Trump często kojarzy krypto-waluty z nielegalną działalnością, tym razem najwięcej winy ponosi Twitter. Fakt, że źródło problemów bezpieczeństwa platformy społecznej prawdopodobnie leży głęboko wewnątrz systemu Twittera i tym samym nie można szybko naprawić nawet pogarsza sytuację, w której znalazła się firma.

Wkrótce po Twitterze przyznał, że hakerzy mieli dostęp do wewnętrznego panelu administracyjnego platformy, senator Josh Howley (Republikanin), znany z krytyki i niechęci do platform technologicznych, opublikował list otwarty do Jacka Dorsey’a, dyrektora generalnego Twittera. W liście Howley wyraził obawy, że konto prezydenta Trumpa mogło zostać zhakowane i zastanawiał się, ile osób korzysta z Twittera, że ich konta zostały naruszone, a dane skradzione.

W odpowiedzi na te wydarzenia senator Ron Wyden z Oregonu (Demokrata) zastanawiał się, dlaczego Twitter nie wprowadził szyfrowania bezpośrednich wiadomości użytkowników w trybie „end-to-end“. Wyden ujawnił, że spotkał się osobiście z Dorseyem w 2018 roku, a ówczesny dyrektor generalny Twittera stwierdził, że deweloperzy pracują nad tą funkcją. Jednak od tego czasu minęły już ponad dwa lata i nic się jeszcze nie zmieniło. Wyden jest bardzo zaniepokojony potencjalnym wpływem nieautoryzowanego dostępu do DM:

„Jest to luka, która trwała o wiele za długo, a nie występuje na innych, konkurencyjnych platformach. Gdyby hakerzy uzyskali dostęp do DM użytkowników, naruszenie to mogłoby mieć zapierające dech w piersiach skutki na długie lata“.

A Call for Immediate and Thorough Investigation

Szef Komisji Nadzoru i Reformy Izby James Comer wysłał również list do Dorsey’a, w którym domagał się, aby komisja była regularnie informowana o ważnych wynikach dochodzenia. Napisał:

„Niepowodzenie Twittera nie tylko stworzyło przestępcom okazję do popełnienia przestępstwa nadawanego milionom użytkowników Twittera, ale potencjalne naruszenie przez hakerów bezpieczeństwa Twittera stwarza szersze ryzyko dotyczące dostępu hakerów do prywatnych wiadomości bezpośrednich“.

Przewodniczący Senatu ds. handlu, Roger Wicker, również zareagował na tę wiadomość, wyrażając zaniepokojenie tą sprawą i wzywając do jej szybkiego rozwiązania.

Co więcej, gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo zarządził nawet pełne dochodzenie w sprawie hakerów na poziomie stanowym, ponieważ jest zaniepokojony rozprzestrzenianiem się fałszywych wiadomości. Stwierdził:

„Z ponad 300 milionami użytkowników, Twitter jest głównym źródłem wiadomości dla wielu, co czyni go celem dla złych aktorów. Ten rodzaj hakowania przez oszustów dla zysku finansowego może być również narzędziem zagranicznych aktorów i innych osób do rozpowszechniania dezinformacji i – jak widzieliśmy – zakłócać nasze wybory“.

Reputacja Bitcoin’a w dużej mierze nie wpłynęła na jego reputację.
Podczas gdy niektóre osoby z branży i zwolennicy krypto walut obawiają się, że skojarzenie z hakiem może spowodować czarną plamę na krypto walutach, dyrektor centrum monetarnego Neeraj Agrawal błaga o różnicę. Zauważył, że to był Twitter, a nie Bitcoin, że został narażony na szwank i że hakerzy nie powiodło się żałośnie, jeśli ich głównym celem było zarabianie pieniędzy, jak, zgodnie z publicznie dostępnych danych blockchain, tylko 123.200 dolarów Bitcoin przepłynął przez portfel oszustów. O dziwo, Agrawal uważa, że mieliśmy szczęście, że hakerzy poszli na przekręt Bitcoin, gdzie mogli zrobić o wiele więcej używając innych metod:

„Mieliśmy szczęście, ponieważ hakerzy mają bezprecedensowy dostęp do niezwykle ważnego systemu, w którym mogło dojść do tak wielu szkód“. Chodzi mi o to, że zdrętwiałe jest umysły, które mogą spowodować w ciągu kilku minut. Ale zamiast tego poszli na bitcoin.“

Agrawal nie sądzi, żeby ten incydent zmienił sposób, w jaki regulatorzy i prawodawcy podchodzą do krypty. Dlatego nie powinno być długotrwałego wpływu na przemysł.

Kristin Smith z Blockchain Association uważa jednak, że dla niewykształconych może to być złe stowarzyszenie. Zauważyła:

„Powiedziałbym, że 99% polityków nie myśli o łańcuchu blokad czy kryptokursztynie“. I tak zawsze, gdy masz krajowe nagłówki, które zajmują się hack tej wielkości i wielkości, a Bitcoin jest w pewnym sensie zaangażowany w ten proces, dla niewykształconych to złe skojarzenie, ponieważ wtedy uważają, że Bitcoin jest swego rodzaju preferowanym narzędziem przestępców. Ci z nas, którzy pracują w tej branży i znają ją, badają ją, decydenci, którzy spędzili czas, aby się o niej dowiedzieć, wiedzą, że tak nie jest.“

Hack faktycznie pokazał słabe strony systemów scentralizowanych.

Co zaskakujące, hack może mieć pozytywny wpływ na przyjęcie łańcucha blokowego, ponieważ wykazał jedną z największych słabości systemów scentralizowanych: fakt, że mają one jeden punkt porażki.

„Ktoś, kto ma ograniczony dostęp do panelu administracyjnego na Twitterze, był w stanie zrobić tak wiele szkód, ponieważ Twitter jest scentralizowanym serwerem“, stwierdził Agrawal.

Kristin Smith zgadza się, mówiąc, że hack na Twitterze może służyć jako cenna lekcja dla krypto-sceptyków. Podkreśliła również fakt, że Rep. Tom Emmer tweeted o scentralizowanej natury Twittera jest kluczowym czynnikiem ułatwiającym naruszenie:

Podczas gdy pełne śledztwo, a nawet wiele z nich, jest już w toku, niektóre kryptocurrency wymiany już na czarnej liście adres portfela oszustów, aby zapobiec dalszym szkodom.